Donacija vatrogasnih kaciga i vatrogasnih kombinezona za DVD Petrinju

Dana 16.05.2021. godine DVD Petrinju posjetili su članovi  prostovoljnega Gasilskega društva Kobarid, Gasilske Zveze Kobarid, občine Kobarid i kampa Koren Kobarid  iz susjedne nam Slovenije. Navedeno društvo odlučilo je stupiti u kontakt sa našim dobrovoljnim društvom zbog empatije  prema napaćenom narodu Banovine koje je preživjelo kalvariju dana 29.12.2021.g. Prostovoljno Gasilsko društvo Kobarid posebno je senzibilizirano prema problematici i nepredvidiljivosti elementarnih nepogoda jer su se i sami u prošlosti suočili sa par jačih potresa ( Kobarid 1976.,1998.,2004.g.) . Nedavni potres u Petrinji podsjetio ih je na nedaće sa kojima su se i sami suočavali prilikom navedenih potresa te su odlučili pomoći sa vrijednim donacijama ali i toplim riječima podrške koje nama puno znače u ovim  teškim i izazovnim vremenima  Predsjedniku DVD-a Petrinja Stanislavu Polovini uručena je vrlo vrijedna donacija od deset kaciga za šumske požare, kao i deset kombinezona za intervencije na gašenju šumskih požara. Vrijednost donacije je 2.600 eura. Nakon službenog uručenja donacije , uslijedilo je ugodno druženje sa delegacijom, šetnja razorenom Petrinjom te korisni razgovori te izmjenjivanje iskustava  u cilju  bržeg povratka života Petrinje u normalu.

U delegaciji su bili

predsjednik PGD Kobarid – Sašo Rosič,

predsjednik Gasilske Zveze občine Kobarid Aleksander Grković,

Poveljnik (zapovjednik) Gasilske Zveze občine Kobarid Andraž Mašera,

Zamjenik poveljnika PGD Kobarid Mitja Hrast,

podžupan občine Kobarid – Marko Miklavič,

predsjednica združenja kampov Slovenije i vlasnica kampa Koren Kobarid gospođa Lidija Koren,

DVD Petrinja od srca zahvaljuje PGD-u Kobarid na izuzetnoj donaciji koja će unaprijediti rad našeg DVD-a.

Nadamo se da je ovo početak jednog lijepog prijateljstva između naša dva društva